6 Aplikací, které Vám usnadní život

červen

1

2016

6 Aplikací, které Vám usnadní život

| 2016-06-01T08:46:39+00:00 1. červen 2016 | |

6 aplikací, které Vám usnadní život

Je obecně známo, že člověk je tvor líný a snaží si usnadnit život, kde to jen jde. Moderní technologie za nás dnes odvádí velký kus práce a já Vám tu představím pár aplikací, které by mohli pomoci usnadnit život i Vám.

1. Najít své auto

Stává se Vám čas od času, že si nepamatujete, kam jste zaparkovali svůj vůz? Tato aplikace Vám s tím pomůže. Funguje to vlastně docela jednoduše. Když zaparkujete, uložíte GPS polohu Vašeho auta a pak až budete potřebovat, si najdete pěší trasu přímo k němu.

2. Pojišťovna

Nemusíte bourat každý týden, ale i přesto se Vám jednou může stát, že se Vám porouchá auta, nebo nedej bože nabouráte. V tom případě se bude hodit aplikace Vaší pojišťovny. V aplikacích je zpravidla možné hlásit dopravní nehody, její online likvidace, případně postup jak se zachovat a jak postupovat dál. Samozřejmostí potom je volání na tísňovou linku.

3. Aplikace přímo od automobilky

Tady je to hodně relativní. Každý má jinou značku vozu a každý má jinak starý model vozu. Nejnovější vozy však disponují velmi chytrým softwarem, jehož správa je možná a velmi jednoduchá přes rozhraní mobilního telefonu. Budete mít přístup k mnoha statistikám a údajům, v některých případech i k nějakému nastavení svého vozu.

4. Čerpací stanice

V dnešní době má téměř každá firma provozující čerpací stanice svou vlastní aplikaci pro chytrý telefon. Aplikace obsahují adresy a souřadnice  čerpacích stanic, slevové kupony a další zajímavé informace, které se můžou hodit.

5. Navigace

Doba navigačních přístrojů je ta tam a na jejich místo se velmi rychle dostávají chytré telefony. Nebudeme tu rozebírat důvody, proč tomu tak je, ale berme to jako fakt. Takže jakou aplikaci si z toho obrovského množství vybrat? Spustě lidí vyhovuje zabudovaná aplikace od Googlu, která funguje jak má. Kdo od aplikace očekává nějakou přidanou hodnotu, má na výběr z řady dalších ale v době psaní tohoto článku je velmi oblíbená aplikace Waze, kterou pomáhají provozovat samotní uživatelé. aplikace tak v reálném čase dokáže zobrazit hustotu dopravy, práce na silnicích, či policejní radary. Pro lidi, co nemají možnost připojit se všude k internetu mohu doporučit offline mapy od Seznam.cz

6. Idos

Může nastat situace, že se Vám ráno v zimě nepodaří nastartovat Váš vůz a v tomto případě se hodí aplikace Idos, která ujišťuje všechny spoje městské hromadné dopravy, včetně meziměstských spojů. Je to zkrátka takový chytrý plánovač cesty do cíle, díky kterému se neztratíte.
To je výčet aplikací, které se Vám mohou kdykoliv hodit a jejich instalací určitě neprohloupíte.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2022 Write.cz, s.r.o.